Korona Kielce wygrała mecz z Widzewem Łódź 2:1. To zwycięstwo było możliwe dzięki dwom rzutom wolnym wykonywanym przez Dawida Błanika.

Co się wydarzyło?

Mecz był bardzo zacięty, ale ostatecznie Korona Kielce okazała się lepsza. Trener Widzewa, Żeljko Sopić, powiedział, że jego zespół miał problemy ze stałymi fragmentami gry.

Dlaczego Korona wygrała?

Korona Kielce wygrała, bo miała przewagę stu kilogramów i prawdopodobnie 30-40 centymetrów wzrostu. Trener Korony Kielce, Jacek Zieliński, powiedział, że jego zespół zagrał z charakterem i intensywnie.

Jakie są następstwa?

Zwycięstwo to pozwoliło Koronie Kielce na utrzymanie pozycji w ligowej tabeli. Aktualnie Korona Kielce zajmuje 11. miejsce w Ekstraklasie z 43 punktami.

PozycjaZespółPunkty
1Lech Poznań60
11Korona Kielce43

Co dalej?

Korona Kielce będzie walczyć o utrzymanie się w Ekstraklasie. Następny mecz Korony Kielce odbędzie się przeciwko Cracovii Kraków.

Korona Kielce ma 40 zdobytych i 40 straconych goli. Ich ostatni wynik to remis 1:1 z Cracovii Kraków (2026-05-23). Ich forma w ostatnich 5 meczach to 1W-3D-1L (DWLDD, najnowszy pierwszy).